BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Göğüs Altında Kaburga Kemiği Ağrısı
Göğüs Altında Kaburga Kemiği Ağrısı
Göğüs Altında Kaburga Kemiği Ağrısı

Göğüs Altında Kaburga Kemiği Ağrısı

İlk başta iki göğüs arasında tutulma gibi olurken. Diğersi gün sağ göğüs alt kısmında nefes almamı güçleştiren şiddetli ağrı oldu. Üşütmüş olduğumu düşündüm. Ağrının şiddetinden hapşıramamak, öksürümemek, yatağa yatamamak, sandalye ye oturunca şiddetli batma hissediyordum. Ayaktayken ağrı yok oluyor. Üç gün oldu ve uyuyamıyorum. Ayakta kalmaktan ve uykusuzluktan güçüm bitti. Ne olur bu ağrıyı geçirecek bir deva…Romatizma kremi kullandım, kas gevşetici hap kullandım, etkisi olmadı.

DEVAMLI KEMİK KASA BATIYOR SANKİ. KIRIK YOK, ÇÜNKÜ AĞIR BİRŞEY KALDIRMADIM. DÜŞME, ÇARPMA OLMADI. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

İlk olarak geçmiş olsun. Bu tip soruların cevapları için doktora gitmeniz şart. Haricinde birkaç bilgi sunacağım.

Sırt kemiği; omurgalardan başlayıp göğüs kemiğine kadar uzanıp, kemiklere kaburga kemikleri (costa) denmektedir. İnsanlarda yassı, kıvrık ve her 2 yanda 12şer adet olmak üzere 24 kaburga kemiği mevcuttur. Bu kemiklerin aralıkları, interkostal adalelerle birbirine bağlanıp kapanmıştır, böylece göğüs içindeki organları korumasını sağlayan göğüs kafesini (Thorax) meydana getirmiştir. Üstteki 7 kemik, esas kaburga kemikleridir ve iman tahtası ismi verilen göğüs kemiğine yani, ster-num’a bağlıdır. Geride kalan 5 tane kaburga kemiğinden üstteki 3ü, kendinden önceki kemiğe bağlanır, gerideki 2 kemik, hiçbiyere bağlanmaz, uçları serbesttir.

Bazı etkenlerde boyun kemiği, göğsün en yukarısında bulunan fazla bir kaburga kemiği, dokulara baskı yaparak ağrıya sebep olmaktadır. Kaburga kemikleri dışardan baskıyla karşılaşınca, örnek dayak yendiğinde, çatlayabilme ihtimali vardır. Genellikle trafik kazaları sonucunda vücudun üstünden herhangbirşey geçmesi gibi durumlarda kırılmaktadır. Eğer kaburgada ağrı, kaburga kemiği, geniş bir plasterle sarılmak ya da bütün gövdeyi alçıya alarak tedavi edilebilir.

Böbrek İltihabı
Böbreklerin iç kısımının iltihabıdır. Tıpda piyelonefrit ismi verilir. 2 çeşittir: Akut Böbrek İltihabı : Ani ortaya çıkan, titreme, kaburga altlarında ve yanlarında başlayıp, kasıklara denk yayılan ağrıyla kendini belli eder. Sık sık idrar ihtiyacı olur. İdrar yaparken yanma ve ağrı hissedilir. İlk önlem belin 2 yanına sıcak su torbasıyla ısıtılır. Bol su, limonata ve açık çay tüketilir.

Kronik Böbrek İltihabı : Akut böbrek iltihabının tam anlamıyla tedavi edilememsi, kronik böbrek iltihabının sebebidir. Hasta iştahsızlık,  halsizlik, ateş,baş ağrısı, ağrılı idrar ve bel ağrılarısı şikayetlerinde bulunur. Yapılacak ilk uygulama bol bol meyva suyu tüketmek. Ayrıca tuz ve hayvani gıdalar azaltılmalı.

göğüs altında kaburga kemiği ağrısı

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir