BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Siyah Noktalardan Kurtulma – Doğal Yollardan
Siyah Noktalardan Kurtulma
Siyah Noktalardan Kurtulma

Siyah Noktalardan Kurtulma – Doğal Yollardan

Siyah Noktalar için Yoğurt ve Limon Suyu

Cildimizde görmek istemediğimiz durumlardan biride siyah noktalardır. Daha temiz cilt için evinizde kolay hazırlayabileceğiniz limon suyu ve yoğurt kullanılarak hazırlanan maskeyle, sivilce ve siyah noktalardan kurtulmak mümkün.

Bir kap yoğurda bir adet sıktığınız limon suyu ile karıştırın. Karışımı, gözleriniz hariç 🙂 yüzünüze yayın ve 15 dakka bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla çıkarın. Limon suyu cildi dezenfekte etmiş olacaktır, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasını sağlar. Yoğurt cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengede tutar. Bu maskeyi her hafta bir kere uygulamanızda fayda olacaktır.

Yulaf maskesiyle siyah noktalardan kurtulun: yulaf ezmesi, cildin yoğun bir şekilde temizlenmesi ve siyah noktaları yok eden maskedir. Bu maskeyle cildin içinde dolaşan pislikleride temizlemiş olursunuz, cildin fazla yağlanmasını engellemiş olursunuz. Bu nedenle kuru ciltliler tarafından çok kullanılmamalı.

Yulaf ezmesi maskesinin hazırlanması. Pişirdiğiniz yulafları süzün ve ardından geniş bir kabın içinde bir kaç dakika ezin ve yüzünüze sürün 15 dakika kadar bekleyin. peşinden yüzünü ılık suyla temizle. Bu maske vücuda uygulanarak şaşırtıcı sonuç alabilirsiniz.

Siyah noktalara elma sirkesi…

SİYAH noktalarınızı elma sirkesiyle yok edebilirsiniz. Suyla karıştırışmış elma sirkesiyle yüzünüzü temizleyin ve suyla durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşatır siyah nokta akneye yol açan mikropları öldürür.

Siyah Noktalar ve Sivilceler

Siyah Noktalar ve Sivilceler
Siyah Noktalar ve Sivilceler

Gözenekleri iyi temizlenmeyen ciltlerde siyah nokta oluşumunun gerçekleştirğini açıklayan doktorlar, görünüm ve sağlık açısından siyah noktaların oluşmasının durdurulabileceği açıklandı.

Gözenekler yağ moleküllerini üretip salgıladıkları için cildi alerji, çevre kirliliği etkenlerinden korumaktadır. Gözenekler olmasa idi yağlar derinin altına inip, yüzüzümüzde kistler oluşturup, deri altında enfeksiyonlar oluştururdu. Lakin çok gözenekli ciltlerde, cilt iyi temizlenmiyorsa siyah nokta oluşumuna davetiye çıkarırsınız. Uzmanlara göre görünüm ve sağlık açısından siyah noktanın oluşmasını engellemek gerekli.Yağlı ciltlerde gözeneklerin fazla olduğunu dikkat çeken uzmanlar, herhangibir sağlık problemi yaşayıp tedavi amaçlı ağır ilaçların kullanılması da cildin yağlayabileceği belirtildi. Cildin yağlandığında gözeneklerin açıldığını açıklayan uzmanlar, yapılan araştırmalarda ultraviyole ışınlarınında gözenekleri genişlettiğinin belirlendiğini açıkladılar. uzmanların tavsiyesiyle sivilceyle başa çıkmanın yolları:

Gözenekleri daraltmak için

Gözeneklerin açılmasını sağlamak için ilk gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, yağ ifrazatını durdurmak veya dengelemek gerekli.

Yağlı ciltler ekseriyette su miktarı az olan ciltlerdir. Su miktarı az olduğunda ölü hücrelerin doku yüzeyine çıkıp asitli tabakayla koruma faktörü oluşturması imkansızlaşır. Bu sebeple cildin yüzeyi dış etkenlerden zarar görmektedir. ciltteki su miktarı arttırılmalıdır. Yağ ifrazatının yavaşlatılması gerekli, ciltteki su miktarının artırılmasıyla elbette mümkün. Bunun için su bazlı ürünler kullanmak ve doğru ürün kullanılmalıdır. Cildinize uygun ürünü kullanmak için uzmana danışmalısınız.

35 yaş altı ciltler için, gözenekler kendiliğinden kapmaktadır. cildin su ve yağ dengesi düzelirse gözenekler; kendiliğinden veya bakımla, maskeyle kapanır. LAkin yaşınız 35 üzerindeyse deri kalınlaşmış olacaktır, çizgiler kırık çizgi haline gelmiş ise, bu gözenekleri kapatmak daha zordur. Gözenekleri kapatmaya çalışmak yerine, daha fazla büyümemelerini önlemek uygulayacağınız taktiktir.

Gözenekleri temizleyen bantlar işe yarıyor mu?

Cildinizdeki Siyah noktaları azaltmanın diğer yöntemi bantlardır. Siyah noktaları bazen tamamen ortadan kaldıran bantların kullanımı çok kolaydır. Bantları yapıştırmadan önce uygulayacağınız alanı ıslatmalısınız, suyla yapışkan özelliğe kavuşan band, yapıştırılıp kuruyunca çıkartmalısınız. lakin siyah noktaları alan bantlar, gözenekteki yağları boşaltamıyorlar. Oksitlenen bölümü alan bantlar, dokunun içindeki kanalı kapatan yağ kütlesini alması imkansızdır.

Siyah noktalardan nasıl kurtulursunuz?

Siyah noktalar oluşumundan sonra uzmana başvurup temizletmek, uygun ürünle tekrar oluşmasını engellemelisiniz. Oluşmaması için cildinizi sabah akşam temizlemekten vazgeçmeyin. Bu temizliği sabunla yapmamak uygundur.

Cildi nasıl temizlemeli?

Cildinizi türüne göre; temizleme sütü ve tonikle temizlemek uygun olanıdır. peşinden sürülecek nemlendirici kremle bakım tamamlanır. Makyaj yapılmasada gündüz çok kirlenen cildi akşam mutlaka temizlemek şarttır.

Siyah noktalarınızı siz temizlemeyin

Yapılan yanlışlardan en önde geleni siyah noktaları bilinçsizce sıkmaktır. Böylece kılcal damarlarda ve doku altı hücrelerinde tahribat oluşturursunuz. En iyisi olanı cilt uzmanının siyah noktaları temizlemesidir.

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir