BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim ? Sivilceleri Yoketmek ve sivilcelerden kurtulmak
Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim
Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim ? Sivilceleri Yoketmek ve sivilcelerden kurtulmak

Özellikle bayanların sivilcelerden oldukça rahatsızdırlar. Herkes sivilcelerle mücadele etmiştir veya etmeye devam ediyordur. Vücudunuzdaki sivilceden nasıl kurtulurum der gibisiniz, sivilce maskeleri nelerdir dediğinizide duyar gibiyim, sivilceye çözüm var mı aklınızın bir ucunda değilmi…

İlk önce yanlış bilinen konulardan başlayalım!

“Bazı besinler vücudumda sivilce yapıyor”: Elbette yanlış
Tükettiklerinizin akne yapması şimdiye yapılan araştırmalarla ispat edilemedi. süt, pasta, çikolata asla akne yapmaz. akne yapmış olsaydı o besinlerden uzak durduğunuzda sivilceleriniz yokolurdu. Sivilceler, ne yediginizden daha çok nasıl yediginizle ilgilidir.

“Yüzümü iyi yıkarsam, sivilce geçer”: Elbette Hayır!
Temizlik eksikliğiyle sivilcelerin alakası yok. yüzünü her gün yıkayan birinde sivilce olmaz idi. LAkin yine de yüzü temiz tutmak mikroplardan uzak durmak demek oldugundan sivilce tedavisine katkısı vardır.

Sivilcelerden Nasıl Kurtulabilirim Dergibisiniz ? “Stres sivilce yapıyor”: Elbette Hayır!
Stresin etkili olmadığı tek durum sivilcelerdir. stres bir çok durumun kaynağıdır lakin sivilce asla yapmaz. Sadece stresli dönemlerde fazla sebum salınımından dolayı mevcut sivilcelerin azdırabilir ancak yeni oluşturmaz.

“Güneş ışığı sivilcelere iyi gelir”: Elbette Hayır!
Güneş ışığı sivilcelerin geçmesini sağlamaz, kurutmaz. Sadece teniniz bronzlaştıgından dolayı az dikkat ceker o kadar. Belki birkaç sivilceyi kurutur lakin ardından mutlaka yenileri olacaktır. Sivilcenin tedavisi güneş olmadı.

“Sivilcelerimi patlatıyorum, böylece sivilceler geçiyor kayboluyor”: Dikkat edin Sakınının!
Sivilceleri patlatmakla yüzünüzde mikropları yaymış olursunuz ve hatta eğer enfeksiyon kaparsanız ömür boyu geçmeyecek kalıcı yaralar cildinizde oluşur. Siyah nokta diye bilinen (komedonlar) da sıkmamak gerekir.

“Sivilceler yaş ilerledikçe geçermi”: Tam olarak değil!
Sivilceler ileri yaşlarda daha az görülmektedir. Lakin sivilcelerin tedavisi büyümek olmadı. Bazılarında sivilcelerin neden olduğu kalıcı yaralar var. Tedavi edilebilecek hastalığı tedavisiz bırakmamak ve kalıcı yara riskinden mümkün olduğu kadar erken kurtulmak gereklidir.

Doğal maske Hazırlanışı, kullanımı ve uygulanışı :

Doğal maskenin faydaları fazladır; cildi nemlendirir, tazeler ve kırışıklıkları yok eder. Etken maddelerine göre ciltteki işlevleri de farklılaşır. Kimi yağlı ciltlere uygulanırken, kimi kuru ciltlere iyi gelmektedir. Lakin dikkat etmelisiniz! Cilt tipinize uygun olmayan maddeleri içeren maske, cildinize zarar verir. cildiniz yağlı ve siz kuru ciltleri için kullanılan maskeler uygularsanız yakında ciddi problemeriniz başlar. Bu nedenle önce dermatologa gidip cildinizi tanımalısınız.

Cilt Maskesi nasıl kullanılır, nasıl sürülür !
İlk Önce cilt tipinizi öğrenmekle başlayın ve cildinize iyi gelecek bitki ve meyveleri bulmalısınız. Eğer sizin bitkiniz yapraklı sebzelerse; bu sebzelerin maskesini hazırlamak için: kaynar suda 3 dakika bekletip süzdükten sonra, soğuyunca cildinizin üzerine uygulayın. Diğer sebzeleriyise mutfak robotunda püre haline getirin. Akmayacak kıvama geldiğinde maskeniz kullanabilirsiniz.

Maskeyi Vücudumuza sürmeden önce ne yapmam gerekli ?
Maskeyi vucüdunuza sürmeden önce cildinizi temizleyin. Çünkü kirli cild maskeyi emmez. “Maske öncesi yüzümüzü nasıl temizleriz?” Bunun için pamuğa temizleme sütününden sürüp öncelikle tüm cildimizi temizlemeliyiz, sonra ılık suyla yıkayıp temiz havluyla tampon yaparak kuruturuz.

Yüz maskelerini nasıl sürmeliyiz ?
Maskeyi göz ve dudaklarınızın etrafı hariç tüm yüz ve boynunuza kalın bir tabaka olacak şekilde sürün. Önerdiğimiz maske tariflerindeki bekleme sürelerini uygulayın. Maskeleri fazla bekletirseniz cildinize zarar verir, az bekletirseniz verimli olmaz. Maskeyi temizlemek için ılık suya batırılmış pamukla cildinizi silin ve yıkayın ardından temiz havluyla tampon yaparak kurulayın.

Sivilce maskesi
Malzemesi; sadece bebe pudrası ve limon kolanyası.

Yapılışı; ilk bebe pudrasını bir kaba doldurun (sivilce bölgesini kaplayacak kadar olmalı) ardından üstüne kolanyayı dökün. İkisini karıştırın ve sivilce bölgesine uygulayın. Kuruyunca kendiliğinden dökülecektir. Hepsi dökülünce yüzünüzü yıkayın.

Kızarıklık için ahududu maskesi
Kızarmalar varsa bilinki cildinizde kan dolaşımı sıkıntınız vardır. Kılcal damarlarınız zaman zaman hiç de estetik olmayan görüntülere sebep olur. Sivilceler ve yer yer kızarıklıklar ortaya çıkar.

Kan dolaşımını hızlandıran sebze ve meyveleri kullanmalısınız. Ahudud, böğürtlen, frenküzümü ve çilek gibi meyvelerden yogun kullanın. Ayrıca bu meyve ve sebzeler içerdikleri A vitaminiyle cilde pürüzsüz ve kadifemsi görünüm verir.

Bir avuç dolusu çilek yahut ahududuyu bir kâsede püre haline geitirip cildinize uygulayın. cildiniz kuruysa çilek püresine 2 çorba kaşığı süt kreması ekleyip karıştırın ve temizlenmiş cildinize uyguladıktan 10 dakika sonra yıkayıp kurulayın.

Yüz Beyazlatmak Için

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir