BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Alerjik Hastalıklardan Korunmak Mümkün Mü?

Alerjik Hastalıklardan Korunmak Mümkün Mü?

Alerji nedir ?” bölümünde belirtildiği üzere alerjik hastalıkların anne-babadan gelen genetik yatkınlık bağışıklık sistemimizin bir alerjene çevre değil normalde verilen abartılı bir tepki sonucu olarak vücut bu hasarı. Bu dokuyu, bronşiyal astım, saman nezlesi burun, göz ile göz alerjileri, bağırsak gıda alerjisi … geliştirir. Burada anlaşılabilir bir çocuğun genetik yatkınlık ortadan kalkar ve bu, genel bir bakış, alerjik hastalığın % 100 koruma söz konusu değildir. Bu gün, genetik yapı teknoloji değiştirmek olanaksızdır, ve muhtemelen mümkün olmayacaktır. Ama çoğu zaman, annesini babasını getirdi bir gözlem dili yoktur alerjisi alerjik hastalıklar korunabilir gösteriyor: “Madencilik alerjik yatkınlık bizim çocuk geçti bizden madem biz her zaman alerji olur ?”. Cevap basit, ama bu oldukça zor bir açıklar: “Çünkü siz çocuğunuzla birlikte aynı ortamda size”söyledi. Bu yüzden çevre ile kontrol edebileceğimiz bir alerjik belirtiler dışarı, biz engelleyebilirsiniz.

Alerjik Hastalıklar
Alerjik Hastalıklar

Alerjik duyarlılık ve oluşumu hangi hastalık belirtileri için bu günler çok önemlidir başlığı altında neden 4 çevre. Bu hijyen kuralları, beslenme, sık kullanılan antibiyotikler ve çevre irritanlardir.

Aşırı hijyen kurallarına çocuk doğudan, anapara bağışıklık sistemi alacağını mikrobiyal faktörler bir anlamda toplantısı engeller. Bu da bağışıklık sisteminde alerjik çevreye eğer eğilim vardır alerjenelere neden bir tepki vermedi. Bu nedenle, bilinçli bir ölçüde aşırı hijyen sakınmak için en iyi olacak.

Ne benzer antibiyotik kullanımı ile oluşur. Her enefeksiyonda gerekli antibiyotik kullanmak gereksiz, tekrar, bağışıklık sisteminin asıl alacağını mikrobiyal faktörler bir anlamda toplantısı engeller. Ayrıca enfeksiyona yanıt olarak önceki dengesi, ve diğerleri. Bu alerji eğilimi oluşturur. Ne yazık ki, bir sürü allerjik hastalıkların belirtileri enfeksiyonları sahtecilik. Örneğin, çocuk ile sürekli astım tanısı bronşit, alerjik rinit (saman nezlesi) çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonu, sürekli, tanı, ve tekrar tekrar, onlar antibiyotik almak. Bunlar gereksiz ve zararlı bir alerjik süreci artmaya eğilimlidir.

Beslenme özelliklerinin batı toplumlarına uygun olarak başka bir nedeni olmak. Neredeyse tüm soft içecekler, kola, çikolata, cips ve tüm endüstriyel gıda katkı maddeleri içermelidir. Ne yazık ki tüketici için bunların bir çoğu çocukları hedef kitle. Tüm bu maddeler burun, bronş, … yuzeylerininde duyarlılığı artırarak bağışıklık sisteminin alerjik tepki potansiyelize tarafından hastalığın ortaya çıkması daha da şiddetli ise ve sonuçları. Tabii ki, alerjik hastalıklar, en önemli koruyucu anne sütü ” dür. Bu nedenle, uzun süreli kullanımı, katkı maddeleri ve anne sütü çocuğun karşılaşabileceğiniz alerjisi en geç önleyici tedbirler önemli.

Çevre irrtanlardan koruma başka bir korunma yolu. Sigara dumanı bunlardan biri. Bir çocuk hem sigara dumanına maruz kalan kişilerde alerjik duyarlılık hem de daha fazla olacaktır astım gelişme riski daha yüksektir. Egzoz gazı maruz kalma, hava kirliliği, kapalı ortamda spor yapın, daha fazla kilo (obezite!!!!!!!….), sedanter yaşam tarzı da alerjik hastalıkların gelişimini arttırır. Bu önlenebilir veya alerjik hastalıkların önlenmesinde önemlidir.

Ancak, allerjik hastalıkların önlenmesinde, en önemli yöntem bir plan dahilinde çocuk alerji uzmanları ile istişare yapılmalıdır.

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir