BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Yulafın faydaları

Yulafın faydaları

Yulaf
Bitkiler: Otsu bir bitki, tahıl yulaf, bol miktarda nişasta içerir. B grubu vitaminler ile kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor, demir ve mineraller de dahil olmak üzere mineraller açısından da zengin.

Yulaf
Yulaf

Yeme ve tahıl ürünleri, Yulaf ezmesi Sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır. Vücuda rahatlık verir. Sinir zayıflığı, stres ve uykusuzluğa iyi gelir. Vücudu, kas ve kemikleri güçlendirir. Dişleri korur. Fiziksel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir. İktidarsızlık iyidir. Tiroid bezinin düzenli çalışmasını sağlayarak, Tiroid yardım. Kandaki şeker miktarını ve kolesterolü düşürür. Mide ve bağırsak bozukluklarını giderir ve idrar söktürür. Özellikle çocuklarda görülen hazımsızlığa karşı faydalıdır. Ağrı ve adet dönemi şikayetlerini azaltır. Saçları güçlendirir ve parlaklık verir. Uyuşturucu bağımlılığı ve sigara.

Yulaf Nasıl Kullanılır? Yulaf gelen yulaf ezmesi, un ve ekmek. Yulaf lapa haline getirilen kaynatın üzerinde bir kadın için fayda görüyoruz. Yulaf çayı vücuda kuvvet verir, idrarı arttırır ve kabızlığı giderir. Yulaf unu özellikle çocuk gıda kullanılır. Yulaf ezmesi veya yulaf unu kaynatılıp süzülür elde edilen su banyo suyu ile cildi korur, rahatlatır ve yumuşatır. Cilt, kızarıklık ve kaşıntıyı giderir. Döküntüler bebekler üzerinde etkilidir.

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir