BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / Sağlık / Kombucha Çayının Faydaları ve Yapılışı

Kombucha Çayının Faydaları ve Yapılışı

Kombucha malzemeleri iç
Kombucha Kültürü (maya)
Her galon su yaklaşık olarak 70 – 100 gram beyaz toz şeker
Her galon su 2 çay kaşığı siyah ya da yeşil çay
Kombucha kaplar ve Hazırlamak için gerekli malzemeler
Su kaynatmak için 2 – 4 litre çelik tencere seti
2 – 4 litrelik cam veya porselen kavanoz
Bir lastik bant
Keten/pamuk mendil ya da kağıt havlu/mendil

Kombucha Çayının Faydaları ve Yapılışı
Kombucha Çayının Faydaları ve Yapılışı

Şişe
Amerikan ölçüde, temel çoğunlukla su tarifi: 5 adet siyah veya yeşil çay poşetleri, 250 gram beyaz şeker ve 3 litre su için.
Kombucha İçecek Hazırlama Yöntemleri
Önceki başlamak en iyisi ile iki litre. Kombucha kültürü, büyümek ve üremek için yeterli zaman, büyük miktarlarda içecek elde edebilirsiniz.
1. – Her zamanki gibi çay. Her bir litre su başına 2 çay kaşığı (yaklaşık olarak 5 gr.) siyah veya yeşil çay, kaynamış sıcak su demlemeye. Çay poşetleri de kullanabilirsiniz. Çay yapraklarının iyice “ıslak” 15 dakika bekleyin. Yeşil çay da siyah çayla aynı bitkiden, ayrılır ve siyah çay esas bu arada: yeşil çay fermente edilmemiş. Japon doktorlar, yeşil bulduk çay kanser oluşumunu engeller. İçki Kombucha için yeşil çay kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Eğer siyah veya yeşil kullanmıyorsanız çay, bitkisel çaylar kullanabilirsiniz.
2. – Şeklinde bir filtre çay yaprakları suzunu dışarı su veya çay poşetleri.
3. – Yaklaşık her 70 litre başına 100 gr. Beyaz şeker, süzülmüş çay koymadan önce soğumasını onunla. Kadar şeker tamamen karıştırın. Bir çorba kaşığı şeker, 20 gr.
4. – Şekerli çay 20 derece ve 25 derece C ortam sıcaklığında soğumasını bekleyin (sıcak). Kültür, sıcak besleyici çözelti içine koymak.
5. – Çay oda sıcaklığına kadar soğuduğunda, bir çözüm cam, porselen, pişmiş toprak sırlı veya paslanmaz çelik kase ve karışımı dökün. Cam en iyi. Paslanmaz çelik ve diğer metal kaplar uygun değildir ve asla çalıştırılmamalıdır çünkü asit metal ile reaksiyona girerler. Polilefin gelen bir grup yüksek dereceli kullanabileceğiniz sentetik malzeme, örneğin. Polietilen (TH) veya polipropilen. Bu gıda maddeleri tüzüğüne uygun malzemelerden yapılmış kaplarda şarap ya da elma olabilir. Ancak, polivinilklorid (PVC) yapılmış kaplarda veya polistiren etmekten kaçınmalısınız.
6. – İlk içki, Kombucha hazırlıyorsanız, Kombucha kültürü ile birlikte ekleyin sıvı aldım ki. Daha sonra inşaat, yapacağınız yeni çay için yaklaşık %10’u tutarında eklemek için gidiyoruz çay başlatmak üzere bir “sıvı” tut.
7. – Canlı Kombucha kültürü sıvının içinde yer.
8. – Meyve sinekleri, toz, bitki sporları ve diğer kirleticilerin kabın içine girmesini engellemek, fiyatı kabın ağız, sıkı dokunmuş kumaş, havlu, kağıt havlu ya da benzer bir kapak hafif kumaş. Sonra bu meyve sinekleri amaç için, bir lastikle sabitlestirini. Kumaş kültür, böylece o nefes alması için, hava akımı gözenekli olmalıdır izin vermek için yeterince küçük meyve sinekleri, fakat her girin ve yumurtalarını böylece gözenekli olmamalıdır.
9. – Fermantasyon süreci, sıcaklığa bağlı olarak, 8 – 12 gün süreyle devam edilmelidir. Eğer oda sıcaklığı yüksek olduğu için, daha hızlı fermantasyon. 8 – 12 günlük süre, sadece bir rehber olarak verilen.
Kombucha kültürü, sıcak ve sakin bir yerde, yolunda gerek yok kipirdatilm. İdeal sıcaklık 20 derece C altına düşmemesi gerekir ve 30 ° C ‘en üstünde olmamalıdır. İdeal sıcaklık 23 derece 27 C. Işık gerekli değildir. Kültür karanlıkta da oluşabilir. Kültür, parlak güneş ışığına maruz bırakıldığında zarar görebilir. Yarım bir az daha iyi.
Mayalanma süreci esnasında, maya, şeker, dondurulmuş ve bir gaz (CO2)ve çeşitli organik asitler ve diğer bileşiklere dönüştürülür. Kombucha onun karakteristik bir içecek bu süreçlerin lezzet kombinasyonu.
İnfüzyon çay tatlı ama ilk şeker tamamen eridiğinde olarak bu tatlılık kaybolur. Aynı zamanda, aktivite sonucunda bakteri, asit tat bir geliştirme, böylece orada bir geçiş tatlılık burukluk. Eğer hafif tatlı tercih ediliyorsa içecek, fermantasyon erken sonlandırılması gerekir. Bir kuru veya hafif asit tat mayalanma için daha fazla olduğunu, bunun uzun süre devam edilmelidir.
10. – Doğru asit çay ulaşır derecesi (pH 2,7 – 3,2), kişisel zevke bağlı olarak, kültür kaldırın ellerinizi temiz. Kültür soğuk ya da ılık su ile temizleyiniz. Yeni çay doldurmak için jar ve kültürü derhal ekleyiniz. Doğru sıcaklığını çay gozetini.
İçki sisere ağzına kadar doldurun. Yaklaşık %10 u bir sonraki parti marş için ayrı olarak. Şişeler güvenli. Fermente çay ile bir bez filtre, sanmıyorum öyle olmalı. Normaldir bir miktar tortu. Bu onu içki gaz üreten maya büyüme ortaya çıkabilir. Maya bazı arzu edilen insan organizması üzerinde olumlu etkileri olduğu söyleniyor.
11. Bu en iyi tüm içki şişe birkaç gün sonra (en az 5 gün) olmalıdır izin olgun.
Etkinlik durmuştur çünkü şişeleme engelledi hava, ancak mayalar ve çalışmaya devam edebilirsiniz. Eğer şişeler ağızları sıkıca bağlanmış olarak, eğer onlar kaynaklanan maya gaz çalışmaları kaçamaz. Bu şekilde, bir köpüklü içecek üretilmiş olur. Bu şişe bir kaç gün için genellikle yeterli olur; ancak, içki, Kombucha ay boyunca saklanabilir. Endişe etmeyin: mayalar, gaz üretimi belli bir noktada durur. İçecek serin bir yerde tutulmalıdır.
12. – İçki hoş bir tadı vardır. Köpüklü, hafifçe ekşi ve serinleticidir. Normal olarak günde üç bardak, bir bardak (0.1 litre veya daha fazla) sabah aç karnına, ikinci kap yemek sonrası gün içinde, son cam ve kısa bir zaman yatmadan önce. Bon appetit!
13. – Yeni bir mayalama işlemini başlattığınızda, çay içmeye hazır yeni çay en az%10, asla unutmam ekleyin.
Amerika birleşik devletleri’nde bazı yemek tarifleri, bir su bardağı (cup) denir. Ancak, ne boyutu bardağı kapsayacak şekilde tasarlanmıştır? Yemek tarifleri kullanılan standart dayalı bir ölçüm kaşığı sıvı ons 8 = 1 su bardağı). Alternatif bir metrik 8 gram = 250 ml. Alternatif olur tartmak vb şeker, bu durumda, 8 ons = 226 gram.
Önemlidir
Kültür bazen yüzeyde yüzer, bazen sıvı dibine battı. Her ikisi de normal. Kültür dibine gider, çayın yüzeyini yeni bir kültür, bir bebek-kültür). Daha fazla bilgi için benim Kombucha-kitap, IX. Bölüme bakın. Kombucha kültürü kendini üretmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır. İnce ve zar gibi bir katman. Onu ne kadar rahatsız edici bırakın artık o kadar olacak yeni kültür içinde kalın.
Yeni Westie zorluk çekiyorsanız, köpek üretmektedir (örn., çok soğuk olduğunda sadece kış sezonunda), aşağıdakileri deneyebilirsiniz: üretmek için Yeni bir kültür daha fazla zaman alacaktır çünkü içmek istiyorum bu içecek hazırlanmasında, onları ayırmak gerekir. Yeni kültür yüzeyinde sıvı ve 3 ila 5 hafta süre tanıyın.
Kombucha kültürü büyür, çay tamamen kaçırdığınızda. Yüzeyi çay büyüyen bir kültürü önemli ölçüde kalınlaşır. Kalınlaşmış kültür, hangi kolayca üst üste binmiş katmanlardan meydana gelecektir. Bu tabakalar birbirinden ayrılmış, içecek, Kombucha bağımsız olması için kültür, olarak kullanılabilirler. Kültür isterseniz, kabın dibine çöker, yeni bir kültür yok olacaktır yüzeyinde form çay.
Bu şekilde, her kültür ve koyu kahverengi rengine dönüşmeye kadar, kendisini yaymaya devam edecektir. Kültür, koyu kahverengi ve kirli, eğer atarsanız, o ve onun soyunu oluşturulan, kültür kullanmaya başladı. Bu şekilde, bu size eşsiz kültürü, aileniz ve arkadaşlarınız çok düşük bir maliyeti sürekli olarak temin Kombucha çayı.
Westie yavrular verir misiniz arkadaşlar
Beni defalarca aynı soruları sordu: “Neden çok şeker gereklidir? Ve neden civarına alınız, çay demlenmesi için en fazla 5 dakika yeterli olurken, ne 15 dakika demlenmeye bırakılır?”. Bu konulara daha sonra detaylı olarak incelenecektir, bu nedenle şimdilik, basitçe ve kısaca:
Besin çözeltisi, Kombucha kültürü içinde mikroorganizmaların beslemesi gerekir, bize değil. Bu nedenle, biz, besin çözeltisi, maya olarak biz katılmak zorundadır ihtiyaçlarını bakterileri beslemek için kısmen besin çözeltisi). Mikro-organizmalar aktif olması için, şeker ihtiyacı vardır. Düşük şeker (karbonhidrat) bir konsantrasyon ile besin çözeltileri az sayıda aktif maddeler salınır. Maya “yenen” tarafından söylüyorlar.
Öte yandan, alınız, çay demlenmesi azot kaynağı olarak görür ve mikro-organizmaların büyümesi. Mineral tuzlar, vb., yanı sıra bu nitrojen miktarını mümkün olduğunca geçer besin çözeltisi içine çay gibi demleyin için zaman daha fazlasını her zamanki önerilir. Rus bilim adamı araştırma Danielova (1959), muhtemelen aynı nedenle, çayı 3 ila 5 dakika arasında kaynatmis.
Yazan: Gunther Frank W.

İlginizi Çekebilir.

kahve

Kahve telvesinin faydaları

Kalbi kuvvetlendirir. Hazmı kolaylaştırır. Yarimbas ağrılarını dindirir. Nikris yatıştırmaya ağrı. Cilt kanserine karşı etkilidir. Astım ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir