BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / BAYANLARA ÖZEL / Kalçalarımı Küçültmek İçin Ne Yapmalıyım ?

Kalçalarımı Küçültmek İçin Ne Yapmalıyım ?

Bayanların ortak sorunu “kalçalarını ufaktmak”.. Beslenme hatası ve pelvisiniz genişse de büyük kalçalı olamanız muhtemel. Kalçanın normal boyutlar içinde kalmasını sağlayan egzersiz önerilerimiz sizin için uygun olacaktır.

kalça küçültme
kalça küçültme

Mucize beklemeyin!
Uygulayabileceğiniz herhangibir uygulama, bir formül yok. Büyük kaslar, sarkmalar ve fazla kiloları atmak için tüm vücuda yönelik bir egzersiz programı gerekli. Haftada 3 – 5 kere 30 – 45 dk hareketler uygulamalısınız. Koşmadan tempo içinde yürüyüş benzeri düzenli yapacağınız egzersizlerle, daha çok kalori yakabilirsiniz. Bisiklet kullanmak, kayak kaymak, buz pateni benzeri eğlenceli sporlarda kalori harcamanıza yardım edecektir. Yere uzanıp bacak kaldırma gibi egzersizleri yeterince uygularsanız, zayıf kaslarınız güçlenir ve kilo vermeniz kolay olur. Çömelme hareketi yapmanız da form tutmanızı sağlar ve akciğeri güçlendirir. Ana hatları şekillendirmeyi düşünüyorsanız bir kaç hafta ağırlık çalışması uygulayabilirsiniz. Ağırlık çalışmalarınızı uzman kontrolünde yapmanız sizin için öenmli.

Mutlaka çömelme egzersizi uygulayın !
Kilolu vucütlar için önerilen favori egzersiz çömelme egzersizidir. Büyük bacak kaslarını güçlendirirken popoyu şekillendirmeye imkan verir.

Çömelme hareketini evde yada spor salonunda uygulayabilirsiniz. Hareketin ardından ellerinize ağırlık aletleri alabilirsiniz.

Nasıl yapacaksınız ?
Ayakta düz durun, omuz genişliğin de bacaklarınızı açmaya çalışın, ayaklarınızı birbirine paralel konumda hafif dışarı dönük durumda konumlandırın. Kollarınızı çapraz alarak omuzlarınıza yerleştirin yada elinize ağırlık alarak kollarınızı kalçanızaan dayayın. Çömelirken derin derin nefes alın. Başınız (baş kısmınız) sırtınızla orantılı olarak dik konumda tutun. Başınızı sırtınızla dik tutmanızın diğer bir uygulanışı ise, karşı duvarın en üst noktasına gözlerinizi odaklamanızdır. Tekrar ayağa kalktığınızda nefesinizi verin. İlk uyguladığınızda muhtemelen bacaklarınız tutulabilir ama dizlerinizde kilitleme olmaz. Dizlerinizde bir ağrı yada burkulma hissederseniz sebebi yere paralel olmasından kaynaklanmaktadır. 3 defa 12 – 15 defa uygulamanızı tavsiye ederim. Çömelme güç egzersizi dir. Egzersizleri ayna karşısında yapmanız ve sürdürebilmeniz için sizi kamçılar 😀

Kalçayı eritmek için hareketler nelerdir ? Video

Geri tekme egzersizi ile biçimli kalçalar
Kalçanızı çalıştıran diğer egzersiz hareketi; geri tekme egzersizidir. Ellerinizi ve dizlerinizi yere konumlandırın. Bacağınızın birini arkaya doğru düz olarak kaldırabildiğiniz miktarda kaldırmaya çalışın. Bacağınız düz ve zarif konumlanmalıdır. Bu hareketi uygularken belinizin geriye doğru gerilmemesi, yaylanmaması gerekmektedir. Bu hareketi herbacakda 15 – 25 defa uygulayın. Uygulamada zorlanmadığınız zaman, ayak bileğini güçlendirmek için ağırlık kullanabilirsiniz. Ev ortamında daha çok egzersiz uygulanabilir. Bu nedenle evde egzersiz yapmanıza yardımcı olacak video görsellerinden yardım alın.

İlginizi Çekebilir.

Ten_Renginize_Uygun_Makyaj_Rengini_Belirleyin thumbnail

4 adımda güçlü kirpikleriniz olsun

Makyajın en önemli adımı olan maskara. Çünkü rimel bakışta anlam verir. Ama bunu başarmak için, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir