BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Anasayfa / BAYANLARA ÖZEL / Yüzünüzün Şekline Göre Saç Modelleri.
Yüzünüzün Şekline Göre Saç
Yüzünüzün Şekline Göre Saç

Yüzünüzün Şekline Göre Saç Modelleri.

Saçlarınız uzun, havalı görünebilir veya modern tarzda kesim uygulamak isteyebilirsiniz. Saçlarınızı şekillendirmeden önce ne istediğinizi bilmelisiniz. dikkat edilecek konu yüzünüz mü ? saçlarınız mı ön planda olmalıdır. Seçeceğiniz model önce yüz şeklinize uygun olmalı. Biz de sanalda1numara olarak sizlere, yüz şekilleri ve uygulanabilecek saç modelleri hakkında bilgiler sunacağız.

1- Yuvarlak Yüz:

Yuvarlak Yüz
Yuvarlak Yüz

Yuvarlak yüz şeklinde dengeli ve yumuşak bir yüz ifadesi aklımıza gelmelidir. Bazen yuvarlak yüz şeklinden şikayetçi olanlar olabilir. Yuvarlak yüzlü arkadaşlarımız için; dolgun saç modeliyle yüzünüzü ince göstermek mümkün. Bu şekilde saçlar ön plana çıkar ve yüzün yuvarlaklığı geri planda kalır. Yüz hatlarınıza uygun öne doğru kesilmiş tutamlar yüzünüze incelik görünümü sunar.

2- Kare Yüz:

Kare Yüz
Kare Yüz

Kare yüz şeklinde yuvarlak yüz benzeri dengelidir yalınız sertlik ön plandadır. eğer ki yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız kare kesimli model tercih etmelisiniz. yüzünüzdeki ifadeyi dengelemeyi ve yumuşatmayı istiyorsanız yuvarlak saç modelleri uygundur. Yuvarlak kesimli kahkül ve şakaklara inen tutamları uygulamalısınız.

3- Diktörtgen Yüz:

Diktörtgen Yüz
Diktörtgen Yüz

Yüzde farklılık yapılabilir lakin değişik görünüme kavuşturmaz. Yüzünüzü biraz kısaltmak istiyorsanız, çene kemiğini geçmeyecek uzunlukta kesim uygulatın. Şakak kemiğini kapatacak kesim modelleriyle dengeli, uyumlu görünümdeki modeller yapılmalı.

4- Enine Diktörtgen Yüz:

Enine Diktörtgen Yüz
Enine Diktörtgen Yüz

Bu tarz yüzlerde uzun saç modellerinde saçınızın üst kısımlara volümler verilerek dikdörtgen kesimler yapılmalıdır, bu sayede yüzünüz daha ince görünür. Şakak kemikleride gölgelenebilir.

5- Ters Üçgen Yüz:

Ters Üçgen Yüz
Ters Üçgen Yüz

Yüzünüzün yapısını komple değiştirmek elinizde. Makyaj için oldukça uygun yüz şeklidir. Saçlarınızı modern tarzlarda kestirmelisiniz. Saçlarınızın yan kısımları ve ense bölümü kısa kesilmelidir ve üstlere volüm verilebilir. Biraz daha dengeli, yumuşak ve uyumlu bir ifaye kavuşması sağlanmak için ensede daha çok volümlü, üst kısımlarda volümü azaltılmış modeller uygulanmalıdır. Böylece yüz şekli değiştirilmeden güçlü ifade verilmiş olur.

6- Üçgen Yüz:

Üçgen Yüz
Üçgen Yüz

Bu yüz biçimi saç şeklinde negatif görünen biçimdir, kişinin enerjisi zayıf ve yorgun ifadesi bulundurur. Saç modellerinde pozitif enerjili gösterecek modellerle negatif ifadeli yüz şekilleri de dengelenir. Ensede azaltılmış saçlar ve şakaklardan üstlere doğru artırılmış volümlü modellerin kesimi uygundur. ayrıca küçük kare kesimler de uygulanabilir.

7- Baklava Yüz:

Baklava Yüz
Baklava Yüz

Bu yüzde saçlar, kısa, düz,uzun, dalgalı ve kahküllü modellerde olabilir. Yalınız kuaförünüz boy ve kilo değerlerinize göre yüzünüzün hangi bölümünün ön planda olmasına, kuaförünüzle karar vermeniz sayesinde uygun saç modeli oluşturabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir.

Ten_Renginize_Uygun_Makyaj_Rengini_Belirleyin thumbnail

4 adımda güçlü kirpikleriniz olsun

Makyajın en önemli adımı olan maskara. Çünkü rimel bakışta anlam verir. Ama bunu başarmak için, ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir